Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Újság készítés szülinapra

Az újság készítés szülinapra vagy épp egy házassági évfordulóra mindig tartogat meglepetéseket. Rengeteg cikket átolvasunk, hogy megtaláljuk azokat a tartalmakat, amelyekről sejthető, hogy szívesen elolvassa az ünnepelt.

Vannak cikkek, amik bekerülnek a végleges születésnapi újságba és természetesen mindig vannak, amelyek kimaradnak valamilyen okból a végleges válogatásból.

Új sorozatunkban havonta megosztunk egy általunk érdekesnek vélt régi újságcikket.

Néha komolyabbakat, néha rövidebbeket - de ha lehet mindig érdekeseket. 

Hogyan készítünk érdekes ajándékújságokat az ünnepeltek számára?

Röviden: sok olvasással! :) 

Legyen szó akár születésnapi újságról, akár házassági évfordulóra készülő ajándékújságról, mindig igyekszünk megtudni egy kicsit többet az ünnepeltről:

- mi a foglalkozása,
- mit szeret csinálni a szabadidejében? 
- műszaki vagy humán beállítotságú inkább az ünnepelt?

Ezek az alapkérdéseink, de mindig szívesen veszünk bármilyen háttérinformációt, ami segíthet egy jobb születésnapi újság vagy házassági évforduló alkalmából adott ajándékújság elkészítésében!

A visszajelzések alapján biztosan állíthatjuk, hogy a személyes történeteket szinte mindig meghatódottan, vagy épp vidáman olvassák az ünnepeltek - ezért mindig érdemes kicsit elgondolkodni van-e közös kapcsolódási pont, esetleg egy közös élmény, amit fel lehet eleveníteni a születésnap vagy a házassági évforduló alkalmából. 

Kilencvenedik születésnapra készítettünk születésnapi újságot, megtudtuk, hogy az ünnepelt egész életében az angolnyelv oktatásával foglalkozott. Ma már biztosan könnyedén találnánk cikket a nyelvoktatásról, 1934-ben azonban ez még nem feltétlenül volt kiemelt téma a mindennapokban.

Kutatkodásunk során megkerülhetetlen volt, hogy ne kerüljön a látóterünkbe egy-egy újságcikk Kőrösi Csoma Sándorról, hiszen ebben az évben több médium is megemlékezett a legendás ázsia kutató születésének 150. évfordulójáról.

1834-ben látott napvilágot Kőrösi Csoma Sándor két fő munkája, a tibeti-angol szótár és a tibeti nyelvtan, így nem volt kérdés, hogy ez a téma az ünnepeltnek is érdekes lehet.

Az első cikkünk tehát kilencven évvel repít vissza az időben, ekkor jelent meg a Pesti Napló, 1934. április 4-i számában egy érdekes cikk Kőrösi Csoma Sándor elásott és talán örökre elfeledett leveleiről